Motocikls REX/JAP ir 5 gadus vecāks par Latvijas valsti un tas savā mūžā ir daudz ko pieredzējis, arī pilnīgu restaurāciju un atdzimšanu no bezcerīgas lūžņu kaudzes. Tādēļ tas kā simbols parādās grupas fotogrāfijā ar restaurācijas semināra dalībniekiem pie SIA RAMOTO darbnīcas šī gada ziemā. Seno motociklu kustība valstī nav iespējama bez amatniecības un restaurācijas prasmju apgūšanas un kultivēšanas SMS biedriem... 

Ieejot Latvijas simtgadē, esam nolēmuši 2018. gadā rīkot jubilejas Kurzemes Riņķi – Vidzemē tāpat kā 2017. gadā. Šogad rallijs paredzēts no 12. līdz 15. jūlijam.
 
Kopš motorizācijas ēras sākuma pagājuši vairāk kā 100 gadi, tādēļ pasākumā gaidīsim arī motociklus veterānus, kas ir 100 gadus veci vai pat vecāki ar domu, ka tie piedzīvojuši Latvijas simtgadi un bijuši klāt notikumos, kuri norisinājušies 1918. gadā. Kurzemes Riņķa regulārais dalībnieks Patriks Gills no Lielbritānijas pašreiz restaurē 1914. gada Matchless militāro motociklu un taisās ar to šogad piedalīties Kurzemes Riņķī ar visu Vickers ložmetēju, jo šogad aprit 100 gadi kopš 1. pasaules kara beigām...
 
Šis būs 11.  Kurzemes Riņķis kopš 2003. gada. Tas nozīmē, ka pagājuši jau 15 gadi  kopš sākām veidot šo pasākumu. Daudzu gadu garumā tas ticis pārveidots no rallija ar laika ņemšanu, kalnā braukšanas regularitātes sacensībām līdz starptautiski atzītam retro motociklu tūrisma pasākumam, kurā nav sacensību elementu. Dalībniekiem ar vēsturiskajiem motocikliem vairāku dienu laikā jānobrauc ievērojams attālums, parasti ap 500 kilometri – tas ir izturības brauciens, gan motocikliem, gan braucējiem. Tā ir meistarības un tehnisko zināšanu par motocikliem pārbaude.
 
Diemžēl ne visi mūsu tā sauktie "motociklu entuziasti" ir spējīgi tādu gabalu nobraukt ar saviem motocikliem. Tam var būt vairāki iemesli. Viens no tiem - motociklu sliktais sagatavotības/tehniskais stāvoklis, kas iespējams izriet no braucēju kompetences trūkuma. Vēl viens iemesls ir veselīga sacensības gara trūkums. Daudzu gadu garumā agrākā motosekcijas vadība nav parūpējusies par mūsu entuziastu izglītošanu ne motociklu restaurācijas lietās, ne kluba kultūras un tradīciju veidošanas lietās. Mūsu biedri bija aizmirsuši kāda ir kluba un motosekcijas misija un jēga un kādēļ ir vajadzīgas biedru regulāras tikšanās un domu apmaiņas. Viens no iemesliem varētu būt arī rallija Kurzemes Riņķis dalības maksu apmērs, kas atspoguļo pasākuma kvalitāti. Saņemt vērtīgas balvas, gardi paēst un baudīt interesantu kultūras programmu jau grib visi, tikai tas nevar būt lēti...
 
Vislielākā pārbaude gan rallija Kurzemes Riņķis konceptam, gan organizatoriem bija 2013 gadā, kad Kurzemes Riņķis kļuva par Starptautiskās Vēsturisko Spēkratu Federācijas (FIVA) Pasaules Motociklu ralliju Latvijā ar 80 vēsturiskajiem motocikliem no 12 pasaules valstīm. Tas vēl arvien ir nepārspēts Latvijā rīkots vēsturisko motociklu pasākums kvalitātes un dalībnieku skaita ziņā. 
 
Rallija laikā tradicionāli apmeklējam Latvijas pilis un muižas, kā arī  citas interesantas vietas, baudām garšīgas maltītes un interesantā kompānijā klausamies labu mūziku.
 
Šogad Kurzemes Riņķis atkal dosies uz Vidzemi, jo rallija nosaukums ir kļuvis par brendu un nozīmē Latvijas apceļošanu ar vēsturiskajiem motocikliem. Katru gadu izvēlamies jaunus gala mērķus un jaunus piedzīvojumus, tādēļ daudzi dalībnieki pie mums brauc atkārtoti, jo viņi vienmēr sastopas ar ko jaunu un nebijušu, tāda ir šī pasākuma attīstības dialektika.
 
2018. gada Kurzemes Riņķis atšķirsies no iepriekšējiem galvenokārt ar to, ka pašmāju dalībniekiem būs iespēja izvēlēties vai piedalīties pilnā pasākuma garumā – visas 4 dienas, vai tikai vienā pasākuma dienā – 1. braukšanas dienā 13. jūlijā par samazinātu dalības maksu. Šajā dienā tiks arī veidota grupas fotogrāfija un dalībnieki saņems pilnu 1 dienas paketi ar suvenīriem un ēdināšanu. 1 dienas rallija maršruts 13. jūlijā plānots ar 120 kilometru nobraukumu. To jau nu gan varētu nobraukt pat ar labi sagatavotu mopēdu...
 
Rallijā var pieteikties tikai vēsturisko spēkratu klubu biedri gan no Latvijas, gan no citām pasaules valstīm. Tas galvenokārt nepieciešams, lai varētu pienācīgā līmenī uzturēt pasākumā kārtību un ievērot braukšanas disciplīnu, kas nav sveša lieta klubu biedriem visā pasaulē.
 
Potenciālajiem dalībniekiem pieteikšanās termiņš ir 2018. gada 30. marts, Dalības maksas iemaksas termiņš ir 13. aprīlis. Tas nepieciešams galvenokārt mūsu sarežģītās viesnīcu situācijas dēļ gaidāmajā maršrutā pa Vidzemi. Savlaicīgi pasūtītās viesnīcas ir jāapmaksā jau krietni pirms pasākuma. Pēc 13. aprīļa dalības maksas apmērs iespējams būs ievērojami lielāks, ja vēl būs atlikušas vietas.
 
STOP PRESS PAZIŅOJUMS! SAKARĀ AR MANU KOMANDĒJUMU UZ LIELBRITĀJIJU ESAM VIENOJUŠIES AR VIESNĪCĀM, KA MĒS VARAM PIETEIKUMU TERMIŅU PAGARINĀT LĪDZ APRĪĻA BEIGĀM.
 
Lai saņemtu pasākuma nolikumu, dalības veidlapas un programmu, lūdzam sazināties pa e-pastu ramoto1992@gmail.com vai pa pastu uz Rallija sekretāra adresi.
 
 
Juris Ramba
Pasākuma iniciators
Rallija sekretārs
Dalībnieku reģistrs
 
Kurzemes riņķis
Lapu iela 10
Ogre LV-5001.
 
Tel. 29255601